Evde su kaçağı kontrol

Evde su kaçağı kontrol yapan İstanbul tesisat firmasıyız noktasal olarak su kaçağını bulup tamir ediyoruz Esenyurt , Avcılar , Eyüp ve Ümraniye de ofislerimiz vardır. Su kaçağı tespiti servisimizi arayarak randevü alabilirsiniz.

Evde su kaçağı kontrol nasıl yapılır ? Evde su kaçağı tamiri için tesisat firmasını aramadan önce kendiniz biraz araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Bazı önemli maddeleri sizlerle paylaşalım.

Su Kaçağı Kontrolü Yapan Firmalar

Esenyurt ve Tüm İstanbulda Tesisat Kaçağı Kontrolü

Evde tesisat su kaçağı nasıl bulunur? Su sayacına gidin ve kapalı iken gösterge ekranındaki rakamları not edin ve bir saat sonra tekrar bakın. Herhangi bir ilerleme varsa sızıntı şebeke hattında demektir. Evin duvarlarında ıslaklık veya su geliyor olabilir ve kokulu ise atık boruları, kokusu yok ise şebeke hattı olabilir. Tavanda veya duvarda ise yan veya üst kat komşudaki sızıntılar olabilir ve kombi su basıncı sürekli düşüyor ise o hatlarda da sorun olabilir. Bu türde belirtiler varsa veya en azından tesisatınızı cihazlarımız ile kontrol ettirmek için bile bizi arayabilirsiniz. Evde su kaçağını kırmadan bulan tesisat firması arkadaşlarımız gelir ve su basıncının durumunu kontrol eder. Kombi göstergesi, evin yüzeylerinde ıslaklık, nem araştırması gibi alanlarda ise termal kamera kullanılarak sıcak su geçen kalorifer, kombi gibi su tesisat boruları araştırılır. Sızıntı olduğunda bu sistemler ile yerlerini saptayabiliriz. Test pompası tam yerini göstermez fakat hiçbir dairede kaçak olduğuna dair belirtiler olmasa bile su tesisatlarına tek tek bakılarak sızıntının hangi daireden geldiği bulunabilir. Duvardan sürekli su sesleri geliyor, fazla su faturası ödüyorum gibi sorunları çözebilecek olan ise dedektör tarama sistemi olup sesi takip ederek hangi duvar, fayans içerisinden geldiğini bulabiliriz.

Evde su kaçağını kırmadan onarma, tamir etme nasıl yapılır? Her zaman bu seçenek işe yaramayabilir. Tesisat içerisindeki su kaybını biz ölçeceğiz fakat fazla ise ilaç eklenmesi o sızıntıyı kapatmayabilir. En doğrusu yerini yukarıda anlattığımız teknikler ile tek tek bulunması ve ardından küçük bir kırma işlemi ve sizin de görebileceğiniz şekilde şeffaf olarak o sorunların onarımıdır. Her zaman garantili ev, iş yeri su tesisatında kaçak onarım işlemleri yapıyoruz ve su sızıntısı şikayeti ortalama bir, iki saat içinde ortadan kalkabilir.

Tıkla ARA : 0551 231 83 55